FinTech & InsurTech Digital Congress - dlaczego warto?

Ciągłe poszerzanie swojej wiedzy w zakresie nowoczesnych technologii jest kluczowe dla przedsiębiorstw z branży finansowej i ubezpieczeniowej. Szansą na zdobycie tej wiedzy jest organizowany cyklicznie FinTech & InsurTech Digital Congress. Jest to konferencja przeznaczona dla osób, którzy na co dzień zajmują się finansami lub ubezpieczeniami oraz które chcą zwiększyć przewagę konkurencyjną swojej firmy na rynku.

FinTech & InsurTech Digital Congress uznawany jest jako platforma wymiany myśli i doświadczeń, które przyczynią się do wprowadzenia nowych lub udoskonalenia już istniejących rozwiązań technologicznych w branży finansowej i ubezpieczeniowej. Wydarzenie jest organizowane cyklicznie. Wiąże się ono z szeregiem korzyści dla uczestników. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

1. FinTech & InsurTech Digital Congress to najważniejsze wydarzenie w branży w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tematyka poruszana podczas FinTech & InsurTech Digital Congress dotyczy zarówno rozwiązań technologicznych i trendów związanych z branżą finansową w Polsce, jak i na całym świecie. Konferencja poświęcone technologiom finansowym i technologiom ubezpieczeniowym odbywają się w różnych stronach świata. Jednak FinTech & InsurTech Digital Congress jest imprezą o najwyższym prestiżu w naszej części Europy. Jeżeli ktoś chce poszerzać wiedzę na temat nowoczesnych trendów w branży finansowej, powinien wybierać konferencje o najwyższej renomie.

2. Miejsce spotkań najlepszych ekspertów z branży

FinTech & InsurTech Digital Congress to doskonała okazja do poznania doświadczonych specjalistów z branży finansowej i ubezpieczeniowej. Kontakt z wybitnymi osobistościami jest bardzo istotny z punktu widzenia rozwoju naszego biznesu. Zwłaszcza, jeśli chodzi o firmę, która dopiero wchodzi na rynek. Kontakty te mogą doprowadzić do powstania relacji biznesowych z największymi firmami na rynku, które w efekcie pozwolą „wypłynąć” niewielkim przedsiębiorstwom.

3. Możliwość poznania potencjalnych inwestorów

Aby skutecznie rozwijać firmę, potrzebne są pieniądze. FinTech & InsurTech Digital Congress jest miejscem, w którym można spotkać potencjalnego inwestora zainteresowanego wzięciem udziału w wymyślonym przez nas przedsięwzięciu. Inwestorzy chętnie inwestują w branżę FinTech, gdyż widzą w niej ogromny potencjał. Przykładem na to, że branża technologii finansowych może przynieść duże zyski, jest chociażby sprzedaż systemu DotPay przez grupę MCI. Transakcja opiewała na kwotę 315 mln zł, z czego aż 255 mln to zysk dla grupy MCI.

4. FinTech & InsurTech Digital Congress inspiruje do tworzenia nowych rozwiązań

Spotkanie z praktykami z branży może przyczynić się także do powstania nowych rozwiązań, uwzględniających aktualne potrzeby zarówno przedsiębiorców, jak i indywidualnych użytkowników. FinTech & InsurTech Digital Congress może więc być potraktowane jako pewnego rodzaju grupowa „burza mózgów”, w wyniku której rynek usług finansowych i ubezpieczeniowych zostanie rozbudowany.

5. Poznanie skutecznych praktyk najlepszych graczy na rynku finansowym i ubezpieczeniowym

Jeżeli chcesz czerpać z doświadczeń innych firm, to wybierz firmy, które odniosły sukces w tym, co robią! FinTech & InsurTech Digital Congress to konferencja skupiająca w jednym miejscu przedstawicieli najlepszych graczy na rynku w branży finansowej i ubezpieczeniowej. Prelegentami są przedstawiciele firm, które dzięki swojej strategii zyskały przewagę konkurencyjną i osiągnęły sukces. Warto poznać ich przepis na sukces i wybrać te elementy, które można z powodzeniem wdrożyć w naszej firmie.

6. Szerzenie wiedzy na temat nowinek technologicznych w branży finansowej i ubezpieczeniowej

W świecie finansów i ubezpieczeń trzeba być na bieżąco z nowinkami technologicznymi. Jeśli przedsiębiorstwo nie będzie znało nowych rozwiązań technologicznych wspierających obsługę produktów, usług i procesów, to zacznie się cofać. Zostanie prześcignięte przez konkurencję. Tylko poznanie aktualnych trendów i technologii daje możliwość na skuteczne przyciągnięcie klientów. FinTech & InsurTech Digital Congress to okazja do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w branży.

7. Możliwość wzięcia udziału w prestiżowym konkursie FinTech & InsurTech Awards

FinTech & InsurTech Digital Congress jest także okazją do zaprezentowania światu swoich pomysłów i rozwiązań technologicznych podczas konkursu FinTech & InsurTech Awards. Konkurs jest uznawany za prestiżowy, a jego wygranie jest świetną okazją do poprawy wizerunku firmy. Odpowiedni wizerunek firmy może oznaczać zwiększenie liczby klientów, ale także – pozyskanie nowych inwestorów.

Nie tylko duże firmy

Udział w konferencji nie jest zamknięty tylko dla reprezentantów dużych instytucji z branży finansowo-ubezpieczeniowej. Także przedstawiciele mniejszych przedsiębiorstw mogą uczestniczyć w konferencji i wynieść z niej bardzo dużo informacji wspomagających zarządzanie firmą. Każdy, kto chce uczestniczyć w kongresie, powinien wcześniej zapisać się na niego wypełniając prosty formularz zgłoszeniowy na oficjalnej stronie internetowej kongresu i dokonując opłaty wstępnej. A potem – należy aktywnie słuchać i czerpać inspiracje, które pomogą w budowaniu silnej konkurencyjnie firmy.